תכניות חמד

תכנית חמד וחס"ד
במסגרת התכנית אוספים בתי הספר בשישה מועדים שנקבעו מראש, מצרכי מזון למשפחות נזקקות.
בשנה שעברה התקיימה התכנית ב-300 בתי ספר יסודיים ועל יסודיים בחמ"ד בהם אספו יחדיו תלמידי החמ"ד 175 טון מצרכי מזון!!!
בכל איסוף מתבצעת הגרלה בין בתי הספר על פרס ייחודי שקשור לתכנית החסד.
פעמיים בשנה מתקיימת תפילת רבים בבתי הספר בחמ"ד. את התפילה מובילים הרבנים הראשיים לישראל, והיא מועברת בשידור חי לכל מוסדות החמ"ד בארץ.
מועד התפילה הראשון מתקיים בחודש חשוון, אז התפילה מוקדשת לבקשה על גשמי ברכה.
מועד תפילה נוסף מתקיים במסגרת "שבוע החמ"ד". תפילה זו מוקדשת לאחינו בית ישראל הנתונים בצרה, ולשמירה על חיילי צה"ל העומדים על משמר ארצנו.
יום הרב קוק
מידי שנה, בי"ט בחשוון – היום בו יצא הראי"ה קוק אל מסע המושבות בצפון הארץ – מציינים בבתי הספר של החמ"ד את "יום הרב קוק". ביום זה אנו עוסקים בהרחבה אודות דמותו הייחודית והמאחדת של הרב קוק, כשבכל שנה נבחר נושא אחר מתורתו עליו ניתן דגש מיוחד.
לחצן: להרשמה לקבלת מערכי שיעור

חמ"ד של תורה
במסגרת "שבוע החמ"ד" מתקיים מיזם "חמ"ד של תורה" – יום בו ניתן דגש מיוחד על העצמת לימוד התורה בקרב ילדי ישראל. בכל שנה ישנו נושא אחר הנלמד במשותף בכל מוסדות החמ"ד. כך למשל, בשנת תשע"ח, לרגל מלאת 70 שנה לתקומת המדינה, נבחר הנושא "שבעים שנות מדינת ישראל לאור חזון הנביאים".

פינת החמ"ד
החל מראש חודש שבט ועד ט"ו בשבט, חגה של ארץ ישראל, מתקיימת תחרות פינת החמ"ד בין המוסדות השונים. התחרות מחולקת לשלוש קטגוריות: גנים. בתי ספר יסודיים ועל יסודיים.
בכל שנה המוסד הזוכה מקבל שי מיוחד המשמש את בית הספר.
שלום חברים, שמחים להגיש בפניכם 70 שניות על פרשת תזריע-מצורע עם יו"ר מינהל החמ"ד הרב אברהם ליפשיץ <<>> ​שבת של משפחה. שבת של חינוך. שבת שלום! <<>> חמ"ד - בית חינוך כמשפחה